KOMİTE / VİZE için: NÖROANATOMİ ve DUYU

 • Ana Sayfa
 • KOMİTE / VİZE için: NÖROANATOMİ ve DUYU

Bu kursumuzu Ekim 2020 TUSuna yönelik izahlı bir şekilde tüm Anatomi konuları çıkmış tus soruları ve çıkması muhtemel sorularla entegre olarak hazırlamıştım. Videolar İnfotus SMTANATOMİ (ilk 7 baskı ve smt slayt atlası) kitabıyla uyumlu olarak hazırlanmıştı. Sevindirici bir şekilde şunu gördük ki çıkan tüm soruları kapsayan bir set olmuş. Yine aynı fiyat ile 15 Ekim saat 24.00'e kadar kampanyaya devam. Sonrasında da 750 TL den Şubat 2021 e kadar satışa devam edeceğiz. Kurs ile ilgili geniş açıklamayı aşağıdan okuyabilirsiniz. Bu kursumuz Tıp, Diş hekimliği ve FTR öğrencilerinin fakültelerinde gördükleri anatomi derslerine destek amacıyla organize edildi.

Pakette neler var?

 • Anatomi bölümünde çıkacak olan soruların en az yüzde 80'ını kapsayan bilgiler
 • Anatomiyle ilişkili klinik branşların sorularına da yaklaşım

Açıklama

Bu kursumuzu 

Ekim 2020 TUSuna yönelik izahlı bir şekilde tüm Anatomi konuları çıkmış tus soruları ve çıkması muhtemel sorularla entegre olarak hazırlamıştım. Videolar İnfotus SMTANATOMİ (ilk 7 baskı ve smt slayt atlası) kitabıyla uyumlu olarak hazırlandı. Yeni bir kitap çalışmam var ancak bu yıl sonuna kadar hazırlıkları sürüyor olacak.

Sevindirici bir şekilde şunu gördük ki bu video seti çıkan tüm soruları kapsayan bir set olmuş. Yine aynı fiyat ile 15 Ekim saat 24.00'e kadar kampanyaya devam. Sonrasında da 750 TL den Şubat 2021 e kadar satış devam edecek.

Videolara izlenme sınırı koymadık.

Videoların süresini kısa tutarak konuları küçük parçalara ayırdım. Bunda amaç istediğiniz konuya direk ulaşabilmenizdi. Ekim sınavına hazırlanan arkadaşlardan çok olumlu geri bildirimler aldım.

Derslerimde Anatomiyi bir bütün olarak ele alırım. Yani videolar sistematik anatomi sırasıyla başlıklandırılmış olsalar bile konu içeriğinde her şeyi bulabilirsiniz. Bir kemiği dinlerken o kemik ile yakından ilişkili arter, ven, kas, sinir, eklem, klinik anatomi bilgisi, çıkmış TUS sorusu ve çıkabilecek TUS sorusu yani kısaca her şeyi bulabilirsiniz. Dolayısıyla Clavicula’dan başlayarak tüm videoları sırasıyla dinlemenizi sonrasında tekrar dinlerken istediğiniz videoları bu sefer ihtiyacınıza göre karışık dinlemenizi öneririm.

TUS dan önceki son hafta x1,5 ya da x2 hızıyla da olsa son bir kez dinlemeniz size yetecektir.

1987’deki ilk tustan itibaren çıkan sorular göz önüne alındığında sınavda sadece anatomi bölümünde karşınıza çıkacak 14 sorunun en az 12’sinin cevabını direk olarak bu videolarda bulabilirsiniz. Videolarda anlatılanları kavramış ve genel çatıyı kafasında oturtmuş olanlar için –olması muhtemel- diğer 2 soru da zaten kazanılmış bu bilgiler ışığında doğru cevaplanabilir. 

Bu derslerde verilen bilgiler ile Anatomi soruları dışındaki diğer branşların (Histoloji-Embriyoloji, Genel cerrahi, Kadın-Doğum, Ortopedi, Nöroloji, Nöroşirurji, KBB ve Göz) anatomi bilgisi gerektiren sorularını da kolaylıkla çözebiliyor olacaksınız. Eğer 14 sorudan 1-2 fire verirsek unutmayın anatomi dışındaki branş sorularından bunu faiziyele 6-8 soru olarak geri alırız :-)

Kursu edinen kursiyerlerim web sitemden gerek sınava kadar gerekse sınavdan sonra benimle aktif iletişimde bulunabilecekler.

Hepinize gireceğiniz bu sınavda başarılar dilerim, yolunuz açık olsun…

 

Bu kursumuz Tıp, Diş hekimliği ve FTR öğrencilerinin fakültelerinde gördükleri anatomi derslerine destek amacıyla organize edildi.

Kurs içerisindeki videolar her ne kadar TUS ya da DUS sınavına yönelik hazırlanan paket içerisinden seçilen videolardan derlense de zaman içerisinde gelen geri bildirimlerden anatominin bu konularını fakültelerinde ilk kez gören ve komite/kurul/blok/vize/final sınavlarına hazırlanan öğrencilerin de yararlanmış olduğunu öğrendik. Birçok öğrencimiz okulda anlatılan konuları SMT Anatomi videolarını izledikten sonra çok daha iyi kavradıklarını, anatomiyi nasıl çalışacaklarını ve akılda nasıl tutacaklarını öğrendiklerini ve sınavlarda sorulan sorulara yüzde 80-90 doğru cevap verdiklerini memnuniyetle ifade ettiler.

Aslen, okul sınavlarına yönelik, TUS derslerinin yüzde 50 kadar genişletilmiş haliyle yeni videolar için slayt hazırlıkları sürdürülmekteydi. Ancak hali hazırda okullarına devam eden öğrenciler pandemi nedeniyle de derslerine ya katılamamakta ya da aldığı uzaktan eğitim nedeniyle zaten kavraması zor olan konuları kavrayamamakta ve bu dönemi kaçırma riski ile karşı karşıya kalmaktaydılar. Bu nedenle öğrencilerimizden gelen pozitif geri bildirimlerinden de yola çıkarak TUS-DUS videolarını komite sınavlarına yönelik parçalar halinde siz öğrencilerimize sunmayı uygun bulduk.

Bir şekilde TUS videolarımızı dinlemiş ve okul sınavlarında başarılarını ikiye üçe katlamış öğrencilerimizin kervanına sizlerin de katılmanız dileğiyle…

SMT

Gereksinimler

 • Bilgisayar/Tablet/Telefon
 • İnternet
 • Chrome İnternet Tarayıcısı

Giriş ve Tarz

Dolaşım

Nöroanatomi

Duyular

Süleyman Murat Tağıl

“Simplicity is the ultimate sophistication” Leonardo da Vinci “Basitlik-Sadelik en yüksek gelişmişlik düzeyidir” Hacettepe Tıp Fakültesinden 1998 yılında mezun oldum. Bilgiyi paylaşmak ve eğitim benim için adeta bir tutku olduğundan, girdiğim ilk TUS sınavında Ankara Tıp Fakültesi Anatomi bölümünü tercih ettim ve 2002 yılında anatomi uzmanı oldum. 2003 yılından itibaren yurt içi ve yurt dışı değişik üniversitelerde 13 yıl akademik çalışmalarda bulundum, 2009'da doçent ve 2014'te de profesör unvanını aldım. Tıp, Diş Hekimliği, FTR Yüksek Okulu ve Sağlık Bilimleri Yüksek Okullarında anatomi lisans, yüksek lisans ve doktora dersleri verdim. Bu süreçte ulusal ve uluslararası bilimsel dergilerde olmak üzere çok sayıda makalem yayımlandı. Öğretim üyeliğine başladığım 2003 yılında gelen teklifler üzerine hafta sonlarında da TUS dersanelerinde Anatomi dersleri vermeye başladım. Bu bağlamda her hafta sonu başka bir ile gitmek suretiyle Ankara, İstanbul, İzmir başta olmak üzere Edirne'den Van'a 22 değişik ilde 25.000'den fazla tıp öğrencisine ve mezununa TUS Anatomi dersleri verdim. En bilineni "Infotus SMT Anatomi" (7 baskı, 40,000 basım) olmak üzere 10'dan fazla anatomi konu ve soru kitabı yazdım. Öğrencilerim arasında ismimin baş harflerini gösteren "SMT" olarak bilinirim. TUS derslerinde tüm anatomi müfredatını toplam 4 günde (32 ders saati) anlatmaktayım. Slaytlarımda onlarca değişik hafıza tekniği, nömonik ve akronimler kullanırım. Eğlenceli ve kolay hafızada kalır bu anlatımlar sonucu öğrencilerimden hep olumlu geri bildirimler aldım. Geliştirdiğim özgün anlatım teknikleriyle, öğrencilerin gözünde bir kâbus gibi görünen anatomi dersini zevkli ve kolay öğrenilebilir bir ders haline getirdim. Ülkemizdeki birçok tıp fakültesi ve öğrenci kongrelerinden gelen davetler üzerine üniversitelerde "Fotoğrafik Hafıza Teknikleri ile Anatomi" konulu seminerler verdim. Web sitemdeki bu kursta kursiyerlerime; - TUS/DUS benzeri sınavlara yönelik hazırlıklarında, - Fakülte-yüksek okul derslerinde Anatomiye nasıl çalışacaklarını ve hafızalarında daha kolay nasıl tutacaklarını gösteren teknikleriyle beraber tüm anatomi konularını anlatıyorum. SMT- Temmuz 2020

Öğrenci Geribildirimi

10 oylamada 5.0 ortalama puan verildi.
5 Puan
2
4 Puan
0
3 Puan
0
2 Puan
0
1 Puan
0

Yorumlar

Emrah İpek
16 Mart 2021 Salı

Ekrem Abay
05 Mayıs 2021 Çarşamba

Komitelerim için çok yararlı, fakültemin yüklediği videolar tamamen bilgiyle donatılmış slayt okutan ezber bir yapıya sahipken, her izlediğim konu sonrası bir de gelip buradan dinleyerek mantığını kavrayıp üstüne bir de ilk defa anatomi'den zevk aldığımı fark ettim, hakkınız ödenmez çok teşekkür ediyorum.

Bu Kursu Önizle
 • Fiyat 0TL
 • Süre 12:02:08 Saat
 • Dersler 39
 • Kayıtlı Öğrenciler 28
Şimdi satın al
 • Fiyat 250TL
 • Süre 12:02:08 Saat
 • Dersler 39
 • Kayıtlı Öğrenciler 28
Şimdi satın al
 • Fiyat 350TL
 • Süre 12:02:08 Saat
 • Dersler 39
 • Kayıtlı Öğrenciler 28
Şimdi satın al
 • Fiyat 600TL
 • Süre 12:02:08 Saat
 • Dersler 39
 • Kayıtlı Öğrenciler 28
Şimdi satın al