DUS için Anatomi

Bu kursumuzda Ekim 2021 DUS'una yönelik, izahlı bir şekilde özellikle 6 sorudan 5’inin geldiği BAŞ-BOYUN ANATOMİSİ konularının, çıkmış TUS-DUS soruları ile çıkması muhtemel soruların entegre bir şekilde ele alındığı 65+10 video-ders bulacaksınız. Son 10 videoyu öğrencilerimizden gelen istekler üzerine sonradan ekledik. Videoları takip ederken İNFOTUS ya da İNFODUS SMTANATOMİ'nin tüm baskılarını kullanabilirsiniz. Kitap dershanenin bir ürünü olduğu için oradan temin edilebilir. Eğer daha önce başka bir anatomi kitabı doldurmuş, çokça tekrar etmiş iseniz ve göz aşinalığınız oluşmuş ise kaynağınızı değiştirmeden de videoları takip edebilirsiniz.

Pakette neler var?

 • Anatomi bölümünde çıkacak olan soruların en az yüzde 90'ını kapsayan bilgiler
 • Anatomiyle ilişkili klinik branşların sorularına da yaklaşım

Açıklama

Ekim 2021 DUS'una yönelik, izahlı bir şekilde özellikle 6 sorudan 5’inin geldiği BAŞ-BOYUN ANATOMİSİ konularının, çıkmış TUS-DUS soruları ile çıkması muhtemel soruların entegre bir şekilde ele alındığı 65+10 video-ders bulacaksınız. Son 10 videoyu öğrencilerimizden gelen istekler üzerine sonradan ekledik. Videoları takip ederken İNFOTUS ya da İNFODUS SMTANATOMİ'nin tüm baskılarını kullanabilirsiniz. Kitap dershanenin bir ürünü olduğu için oradan temin edilebilir. Eğer daha önce başka bir anatomi kitabı doldurmuş, çokça tekrar etmiş iseniz ve göz aşinalığınız oluşmuş ise kaynağınızı değiştirmeden de videoları takip edebilirsiniz.

DUS paketimizin fiyatını 2020'deki gibi 300 TL  (6 aylık erişim) olarak belirledik, fiyat artışı yapılmadı.

Videolarda izlenme sınırı yoktur. Dilediğiniz kadar izleyebilirsiniz. Aynı şekilde herhangi bir cihaz sınırlamamız da yoktur. Mobil telefon, tablet, bilgisayar gibi cihazlarınızdan izleyebilirsiniz. İstediğiniz konuya direk ulaşabilmeniz amacıyla da video sürelerini kısa tutmaya özen gösterdim. 

Derslerimde Anatomiyi bir bütün olarak ele alırım. Yani videolar sistematik anatomi sırasıyla başlıklandırılmış olsalar bile konu içeriğinde her şeyi bulabilirsiniz. Bir kemiği dinlerken o kemik ile yakından ilişkili arter, ven, kas, sinir, eklem, klinik anatomi bilgisi, çıkmış TUS/DUS sorusu ve çıkabilecek TUS/DUS sorusu yani kısaca her şeyi bulabilirsiniz. İlk video olan "Giriş ve Tarz" videosunu da atlamadan tüm videoları sırasıyla dinlemenizi sonrasında tekrar dinlerken istediğiniz videoları bu sefer ihtiyacınıza göre karışık dinlemenizi öneririm. Dersleri izlemeden önce o chapter ile ilgili (örneğin kemikler) çıkmış TUS ve DUS sorularına ve cevaplarına bakmanız faydalı olacaktır. Ama şu önemli noktayı da vurgulamalıyım. İlk okumada asla soru altındaki açıklamaları okumayınız ve irdeleyip çizmeyiniz. Çizilecek tek yer ana kitabınız olmalı. Eğer çıkmış soru kitabında ya da çalışma soruları kitabında kayda değer faydalı bir bilgi görürseniz bunu ana kitabınıza aktarmalı ve kaynağı hep TEK'te tutmalısınız. Dersleri izledikten sonra tekrar TUS ve DUS sorularına bakarsanız bu sefer açıklamaları okuyup irdeleme yapabilirsiniz. Ama yine çizmeyiniz ve bilgiyi oradaki açıklamalar üzerinden öğrenmeye çalışmayınız.

DUS'tan önceki son hafta x1,5 ya da x2 hızıyla da olsa son bir kez dinlemeniz çok çok önemlidir.

Sınavınızın anatomi bölümünde 6 soru sorulmaktadır. Tüm DUS soruları irdelendiğinde 6 sorunun 5’inin baş boyun anatomisinden, 1 sorunun da diğer konulardan geldiği görülmüştür. Bu nedenle biz de videolarımızı buna göre stratejik olarak 65 video ile sınırladık. Üst ekstremite ile ilgili gelen istekler nedeniyle de 10 videoyu EK chapter olarak en sona ekledik. DUS’ta ana hedef 6 sorunun 5’inin çıkacağı baş boyun anatomisi olmalıdır.

Kursu edinen kursiyerlerimiz web sitemizden ya da @smtanatomiofficial instagram hesabımdan benimle aktif iletişimde bulunabilir, akıllarına takılan konu ya da soruları sorabilirler.

Hepinize gireceğiniz bu sınavda başarılar dilerim, yolunuz açık olsun…

Gereksinimler

 • Bilgisayar/Tablet/Telefon
 • İnternet
 • Chrome İnternet Tarayıcısı

Giriş ve Tarz

Kemikler

Eklemler

Kaslar

Solunum

Dolaşım

Sindirim

Nöroanatomi

Duyular

EK Videolar-Üst ekstremite

Süleyman Murat Tağıl

“Simplicity is the ultimate sophistication” Leonardo da Vinci “Basitlik-Sadelik en yüksek gelişmişlik düzeyidir” Hacettepe Tıp Fakültesinden 1998 yılında mezun oldum. Bilgiyi paylaşmak ve eğitim benim için adeta bir tutku olduğundan, girdiğim ilk TUS sınavında Ankara Tıp Fakültesi Anatomi bölümünü tercih ettim ve 2002 yılında anatomi uzmanı oldum. 2003 yılından itibaren yurt içi ve yurt dışı değişik üniversitelerde 13 yıl akademik çalışmalarda bulundum, 2009'da doçent ve 2014'te de profesör unvanını aldım. Tıp, Diş Hekimliği, FTR Yüksek Okulu ve Sağlık Bilimleri Yüksek Okullarında anatomi lisans, yüksek lisans ve doktora dersleri verdim. Bu süreçte ulusal ve uluslararası bilimsel dergilerde olmak üzere çok sayıda makalem yayımlandı. Öğretim üyeliğine başladığım 2003 yılında gelen teklifler üzerine hafta sonlarında da TUS dersanelerinde Anatomi dersleri vermeye başladım. Bu bağlamda her hafta sonu başka bir ile gitmek suretiyle Ankara, İstanbul, İzmir başta olmak üzere Edirne'den Van'a 22 değişik ilde 25.000'den fazla tıp öğrencisine ve mezununa TUS Anatomi dersleri verdim. En bilineni "Infotus SMT Anatomi" (7 baskı, 40,000 basım) olmak üzere 10'dan fazla anatomi konu ve soru kitabı yazdım. Öğrencilerim arasında ismimin baş harflerini gösteren "SMT" olarak bilinirim. TUS derslerinde tüm anatomi müfredatını toplam 4 günde (32 ders saati) anlatmaktayım. Slaytlarımda onlarca değişik hafıza tekniği, nömonik ve akronimler kullanırım. Eğlenceli ve kolay hafızada kalır bu anlatımlar sonucu öğrencilerimden hep olumlu geri bildirimler aldım. Geliştirdiğim özgün anlatım teknikleriyle, öğrencilerin gözünde bir kâbus gibi görünen anatomi dersini zevkli ve kolay öğrenilebilir bir ders haline getirdim. Ülkemizdeki birçok tıp fakültesi ve öğrenci kongrelerinden gelen davetler üzerine üniversitelerde "Fotoğrafik Hafıza Teknikleri ile Anatomi" konulu seminerler verdim. Web sitemdeki bu kursta kursiyerlerime; - TUS/DUS benzeri sınavlara yönelik hazırlıklarında, - Fakülte-yüksek okul derslerinde Anatomiye nasıl çalışacaklarını ve hafızalarında daha kolay nasıl tutacaklarını gösteren teknikleriyle beraber tüm anatomi konularını anlatıyorum. SMT- Temmuz 2020

Öğrenci Geribildirimi

54 oylamada 4.9 ortalama puan verildi.
5 Puan
10
4 Puan
1
3 Puan
0
2 Puan
0
1 Puan
0

Yorumlar

elif tolay
25 Ekim 2020 Pazar

cansu yavuz
27 Ekim 2020 Salı

normalde çok sıkıldığım için ertelediğim anatomiyi gerçekten hayal ederek anlayarak çalışmaya başladım. bu paket bana çekilişten çıkmıştı, iyi ki çıkmış herkese tavsiye ediyorum

Merve yağmur Canlı
15 Aralık 2020 Salı

Şuana kadar bana hiçbir anlam ifade etmeyen anatominin aslında bir anlamı varmış. Bunu bu dersleri izlediğimde farkettim.

Dide Tekinarslan
20 Aralık 2020 Pazar

Anatomi benim için her zaman çalışılması ve anlaşılması zor bir dersti. Hocanın instagram profilindeki tanıtım derslerini izlediğimde o iki dakikada bile her şey yerine oturunca mutlaka bu sınav dönemi anatomiyi SMT anatomi ile çalışmam gerek dedim. Galiba bu kursu keşfetmesem DUS'a anatomiyi bilmeden girecektim sayesinizde artık herkesden bir adım daha öndeyiz. Çok teşekkürler hocam!

Rojda Bağlı
25 Şubat 2021 Perşembe

İlknur Güncan
01 Nisan 2021 Perşembe

canan akdeniz arslan
02 Nisan 2021 Cuma

büşra uysal
10 Mayıs 2021 Pazartesi

Büşra Bal
15 Hazirane 2021 Salı

sefe demirel
02 Temmuz 2021 Cuma

Alper Ağca
11 Temmuz 2021 Pazar

1 hafta kitabın başında olup anatomiyi anlamıyorum dediğimi hatırlarım, SMT hocam sağolsun artık anatomi çalışmaya can atıyorum netlerim de haliyle arttı. Emeğinize sağlık hocam.

Bu Kursu Önizle
 • Fiyat 100TL
 • Süre 22:14:49 Saat
 • Dersler 76
 • Kayıtlı Öğrenciler 143
Şimdi satın al
 • Fiyat 200TL 400TL
 • Süre 22:14:49 Saat
 • Dersler 76
 • Kayıtlı Öğrenciler 143
Şimdi satın al
 • Fiyat 300TL 600TL
 • Süre 22:14:49 Saat
 • Dersler 76
 • Kayıtlı Öğrenciler 143
Şimdi satın al
 • Fiyat 500TL 1000TL
 • Süre 22:14:49 Saat
 • Dersler 76
 • Kayıtlı Öğrenciler 143
Şimdi satın al