Makaleler

Nöroanatomi Nedir?

Dünyada yaşayan canlıların her biri kendine özgü bir yapı sistemine sahiptir. Canlılar arasından insan ve hayvan türü birbiri ile benzer özellikler taşımaktadır.

MART 2021 TUS ANATOMİ ANALİZ - SMTANATOMİ

Genel olarak bakıldığında “Mart 2021 Anatomi soruları” Ekim 2020 sınavına göre daha kolaydı. Genel olarak anatomi sorularının zorluk derecesini 3/5 “ORTA” olarak değerlendirebiliriz.

Tus Nedir Şartları Nelerdir?

TUS olarak bilinen ve açılımı ‘’Tıpta uzmanlık ve giriş sınavı’’ veya ‘’Tıpta uzmanlık sınavı’’ olan, tıp fakültesi mezunlarına branş seçmeleri üzere ÖSYM tarafından düzenlenen bir sınav türüdür.

Tus Kampı Nedir Faydaları Nelerdir?

Tıpta uzmanlık sınavı olarak bilinmekte olan Tıpta uzmanlık eğitimine giriş sınavları adaylar için oldukça zorlu bir süreçtir. Bu sınavlara hazırlanmak üzere birçok adayın, yoğun bir hazırlık dönemini içeren programlarla daha disiplinli çalışarak bu dönem

Tus Kampı Nedir?

Tıp fakültelerinin müfredatlarıyla eşleştirilen ve programlanan kamp eğitim akışı, adayların daha disiplinli çalışmasına, bu dönemi bilgi tazelemek eski bilgileri hatırlamak ve sınava hazır hale gelmek üzerine kuruludur.

Merkezi Sinir Sistemi Gizemini Koruyor

Nöroanatomi, İnsan beyinin işleyiş ve işlev alanlarını bulmaya çalışan bilim dalına nöroanatomi denmektedir. Tıp dalları arasında en önemlilerinden biri olan nöroanatomi, beyindeki etkileşimleri incelemektedir.

Yan Dal Uzmanlık Nedir?

Yan dal uzmanlık eğitimine giriş sınavı, sağlık bakanlığına bağlı eğitim ve araştırma hastanelerinde, üniversitelerin tıp fakültelerinde ve Gülhane Askeri Tıp Fakültesinde ileri seviye yan dal uzmanlık eğitimi almak isteyenler için sınavlar yapılır.

Tus Sınavına Nasıl Hazırlanmak Gerekir?

İyi hazırlanmış bir adayın başarı şansı daha yüksektir. Sınava hazırlanırken doğru, etkili ve eksiksiz çalışmak ve aşırı gergin olmamak çok önemlidir. Pozitif olmak önemlidir. Yeni yöntemler denenebilir.

Tus Sınavı Nasıldır

TUS sınavına çalışacak adaylar için uzmanlar fazla geç başlamamalarını söylüyor. Oldukça fazla zaman dilimini kaplayan bu sınavın ayrıntılı bir şekilde yapılabilmesi nedeniyle öğrenilen bilgilerin akılda kalması zorlaşıyor.

Tus Kampı Nedir?

Ülkemiz genelinde yapılan tus sınavları tıp bölümünde okuyanlar için hayati öneme sahiptir. Bunun için gerekli hazırlıkların yapılması son derece önemlidir. Verilmiş olan emeğin karşılığının da bir şekilde alınması anlamına gelen tus sınav hazırlıkları el

Tus Kampı Nedir

Vaka kampının bir benzeri de TUS kampı denilen ve sınavda yüksek bir puan alması için öğrencileri eğiten kamp çeşididir. TUS kampları genel olarak beşinci ya da altıncı sınıfta verilmeye başlanır ve sınava bir kaç aya kala bitirilir. BU kamp alanında uz

Neden Smtanatomi

Tıpta Uzmanlık Sınavı için TUS kampı adı altında eğitim veren online siteler mevcuttur. Bu online sitelerde uzaktan eğitim verilir. Eğitimin içeriğinin özenle hazırlanması gerekir. Bu yüzden iyice araştırmadan herhangi bir TUS kampına katılmak sadece zam

1 2 3 4 5 6 7 8